Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yazı Arşivi

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri için sitemizde ön görülen modelleri aşağıdadır. Kış mevsimine dönük kısa saç kesimlerden oluşan resim galerimizi inceleyerek fikir sahibi olunuz. Kısa kesimler daha pratik olduğu için zamandan tasarruf yapmanızı sağlamaktadır. Bu yüzden yoğun iş kadınlarının ve zaman zaman öğrencilerin de tercihi olabilmektedir. En güzel saç modeli ruh halinize en uygun olandır. Mevsimsel bir makyaj ile kış boyunca yağsız saçlarla dolaşmak istiyorsanız kısa saçları tercih etmeniz en doğru olandır. Kış mevsiminde daha çok yağlanan saçların bakımı daha zordur. Bu yüzden kısa tercihler her zaman doğru seçimdir. Kısa saç kesimleri için model yapımını doğal hareketlerle yani ellerinizle yapmanız daha uygundur.

 

Kısa Katlı Saç Kesimleri

Kısa katlı kesimler daha cesur ve monotonluktan uzak modellerdir. Daha spor ve göz alıcı modeller yaratabilir daha modernize edebilirsiniz. Katlı kesimler ile daha modern bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kısa saçları tercih eden bayanlarımız daha çok kısa ve orta boylu olanlardır. Çünkü uzun saçlar kısa boylularda pek iyi durmamaktadır.  Ayrıca bakımıda daha kolay olduğu için bu kısa saçlar tercih sebebi olmakta en üst sıralarda yer bulmaktadır.

 

Kısa Saç Modellerinin Saç Bakımı

Kısa saç kesiminin doğal olarak saç bakımı daha kolaydır. Ekstradan yumuşaklık veren kremlerin kullanılması saçlarınızın ahenkle dans etmesini sağlamaktadır. Kısa saçlarda saç boyası bulunmaktaysa kullandığınız şampuan özenle seçilmeli ve boyalı saçlara uygun olmalıdır. Kısa kesimler daha az kırılır ve daha az koparak dökülür. Saç bakım kremi kullanmanız saçlarınızın sağlığı açısından da daha önemlidir.  Saçlarınızın kısa olmasından dolayı fön çekerken daha az sürede fön makinası veya saç kurutma makinası teması olmaktadır buda saçlarınızın daha az zarar görmesini sağlamaktadır. Kısa saçlar için liftli şekillendiriciler kullanmak lazım. Çünkü jöle saçları ve saç derisini havasız bıraktığı için saçlarınıza zarar verir ve dökülmesini sağlamaktadır. Saç dondurucu spreyler jöleye göre daha az zarar vermektedir. Saçlarınızın rengine göre makyaj renkleri tercih etmenizi öneririz.

 

Kategori : Kısa Saç Modelleri, Saç Kesimleri, Saç Modelleri
Etiketler :


Yorum Yazın

Mesajınız

Kadın Dünyası

Saç Modelleri - Feed - Yazılar - Yorumlar - Site Haritası - Gizlilik Politikası