Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Yazı Arşivi

Orta Boy Saç Kesimleri

Orta boy saç modelleri nin püf noktası saçlara verilen doğal hareketler ve saçların yumuşak bir görünüm alınması. Orta boy saçlarda sert görüntü hoş olmamaktadır. Fakat yumuşak hareketler ve ipeksi görünüm söz konusu olunca saçlar cezbedici bir görüntü vermektedir. Orta kesilmiş saçlarda model uygulamak daha kolaydır. Kolay ve basit şekiller büyük bir kolaylık sağlar. Saçlardaki katmanları canlandırmak için asimetrik bir kesim tercih edilebilir. Kişiliğinize uygun bir saç renkleri ile kendiniz saçlarınızı modernize edebilirsiniz. Orta boy saçlarda katlı kesimler arasında aslan yelesi modeli dikkat çekmektedir.

 
  Aslan Yelesi Saç Modeli

Aslan yelesi modelleri orta kesimli saçlar için  en güzel stillerdendir. Denemenizde yarar vardır. Aslan yelesi kesimi kulak tipini beğenmeyen bayanlarımız için biçilmiş kaftandır. Çünkü kulakları tamamen kapatmaktadır. Bir diğer özelliği ise uzun yüzlü bayanlar içindir. Yüzünüzün yan kısmını kapattığı için uzun yüzü asgari düzeye indirmektedir. Katlı kesimler ile daha da modern bir görünüm vermektedir. Aynı zamanda saçlara hacim katar ve daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.  Yukarıdaki örnekler bunlara en güzel örnektir.

Orta Saçlar için Asimetrik saç modelleri; Asimetrik saçlar saçları daha farklı ve sağlıklı göstermede başarılıdır. Dalgalı saçlara alternatiftir. Yaratıcı saç tasarımcıları tarafından farklı ve modern modeller tasarlanmakta ve orta kesim saç modelleri için idealdir. Kakül modeller de bunlara alternatif olabilir. Hatta orta saçlar için kabarık dağınık modellerde ilginizi çekebilir. Kendi yüz yapınıza göre seçim yapmayı deneyiniz. Örnekleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

 

Orta Kesimlerde Bob Kesimleri

Bob kesimi modelleri sırf kısa değil orta boy saçlarda da vardır. üstelik çok ilgi çekici hoş bir modeldir. Kakül modelleri olarak kullanılması daha çok tavsiye edilsede bob her şekli ile kullanılabilmektedir. 2012 için kendinizde fark yaratın ve yeniliğe gidin. Sizlerde örneklerimizi inceleyerek kendinize uygun bir modeli bulun. Orta saçlar için bir çok model bulunmakta, hem  çok şık hemde çok basit modeller içermektedir. Saç bakımı orta saçlarda uzun saçlara göre daha kolaydır. Düz saçlara sahip iseniz saçlarınızın bakımıda daha kolay olmaktadır. Dalgalı saçların bakımı daha zordur. Çünkü rüzgarla gelen toz ve pislik saçlarınıza yapışır ve temizlemesi, kalıntı bırakmaması daha zordur.

Kategori : Saç Kesimleri, Saç Modelleri
Etiketler :


Yorum Yazın

Mesajınız

Kadın Dünyası

Saç Modelleri - Feed - Yazılar - Yorumlar - Site Haritası - Gizlilik Politikası